Yalova’da test ve kalibrasyon merkezi kurulacak

Yalova IMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile ulaştırma sektörüne yönelik bir Test ve Kalibrasyon Merkezi kurulacaktır.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, Anadolu Ajansı'na (AA), daha önce kamu-üniversite-sanayi işbirliği kapsamında kampüslerine TSE hizmet binası inşa etme kararı aldıklarını söyledi.

Özdemir, bu çalışmanın TSE, TSE Test ve Kalibrasyon Merkezi vizyonu ile birleştiğinde farklı bir boyut kazandığını belirtti Özdemir, OSB bünyesindeki 234 sanayicinin sunulmak istedikleri hizmetler için merkez çatısı altında taleplerini topladıklarını belirtti. , ve aşağıdaki şekilde devam etti:

"Toplanan ortak ihtiyaçlara TSE'nin bölgesel talep ve ihtiyaçlarının da katılmasıyla merkezin kapsamını somutlaştırdık. Kocaeli ve Bursa'da otomotiv sektörlerinin ortasında olduğumuz ve gurur projemiz TOGG'ye yakın olduğumuz için, Otomotiv sektörü, denizcilik ve demiryolu taşımacılığı sektörü tamamlayıcı lojistik faaliyetleri açısından ve sektörde faaliyet gösteren tüm katılımcılar, makine konusunda uzmanlaşmış bir OSB olmamız nedeniyle, sahip olduğumuz 3 bin metrekare kapalı alana sahip merkezi temel alacağız. 2021 Mayıs ayı itibari ile hizmet atı sunma alanı. "

" TSE ile Türkiye'de bir politika başlattık "

Özdemir, merkez bünyesinde TSA'da yapılacak deneyler için planlanan laboratuvar kurulumunun yapıldığını söyledi.

"TSA Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz." Özdemir, yerli, yenilikçi ve yeşil üretim sloganıyla yola çıktıklarını vurguladı.

Üniversite, sanayi ve halkın iç içe olduğu bir ekosistem oluşturmak için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Özdemir, şu bilgileri paylaştı:

"TSE ile iletişime geçtik ve projeyi aklımızda anlattık. Bu proje onların vizyonuyla birleşince bambaşka bir boyut kazandı. 50 kilometre yarıçap içinde yeni bir merkez üssü olan Yalova'yı merkez aldığımızda, tüm test ve kalibrasyon hizmetlerinin yapıldığı Henüz TSE tarafından sağlanmadı, oluşturuldu.Tabii ki burası özel bir merkez. ve deniz nedeniyle Tuzla bölgesine olan yakınlığımız ve ulaşım sektörüne hizmet verecek tüm demiryolları test ve kalibrasyon hizmetleri TSA kampüsünde yapılacaktır. Türkiye'deki ilk OSB'de. "

Ar-Ge ve inovasyon merkezi kurmak da inovasyonla ilgilidir

Direniş Özdemir, kurulacak Ar-Ge'ye verilen değer kadar TSE laboratuvarının da önemli olduğunu vurguladı.

Özdemir, ürün geliştirmeye harcanan sürenin yanı sıra, bu ürünün ulusal ve uluslararası normlarda olup olmadığını bilimsel yöntemlerle kanıtlamanın, pazara ve verimliliğe katkısının saymakla bitmeyeceğine işaret etti. kuruluş çalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda temeli atacağız. Bu anlamda proaktif bir yönetim modeli geliştiren TSE Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetimi Genel Sekreter'e ve tüm personele teşekkür ediyorum. "TSA ile Türkiye'ye yeni bir milli değerler olan Özdemir, sendikanın eline geçtiklerini belirtti. Test ve Kalibrasyon Merkezi" Firmanın maliyetinin yaklaşık 15 milyon lira olduğu bilgisini paylaşan Özdemir, yatırım maliyetlerinden çok yatırım faydalarına odaklandıklarını da sözlerine ekledi.

Bunlara da Göz Atın

Google aramalarına lahmacun damga vurdu

Google geçtiğimiz günlerde 2020 için en çok arananları açıkladı. Listeye Lahmacun'un girmesi sürpriz oldu. Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir