PlayStation 5’e İlk 12 Saatte Gelen Talep Sayısı, PlayStation 4’e 3 Ayda Gelen Talebi Geride Bıraktı

Görünüşe göre yeni çıkan ürünler için kullanılan 'raflarda yerini alma' vaadi PlayStation 5 için geçerli olmayacak. Sony, PS5'e ilk 12 saatte olan talebin ilk başta PS4'e olan talebi aştığını söyledi. 12 hafta.

Ekim ayının sonları ve Kasım ayında PlayStation 5 dünya çapında piyasaya sürülecek. PlayStation 5 vs Xbox Series X tartışması, tanıtıldığı günden bu yana hayranlar arasında geri dönerken, Sony'den etkileyici bir açıklama geldi. Sony tarafından yapılan açıklama, şirketin yeni nesil konsoluna olan talebin ne kadar yüksek olduğunu ortaya koydu. Sony'den yapılan açıklamaya göre PlayStation 5, ilk 12 haftada satılan PlayStation 4'ten daha fazla satışa ilk 12 saatte ulaştı.

PlayStation 5 ön siparişleri yanıyor

PlayStation 5'e olan bu talep de PlayStation 4 çıkmadan önce. Önce oldukça yoğun bir taleple karşılaşıldığı düşünüldüğünde çok daha etkileyici hale geliyor. PlayStation patronu Jim Ryan'a göre dünya çapındaki ekonomik sorunlara, salgınlara ve pazarlama eksikliğine rağmen yeni nesil konsola olan talep çok önemli.

Reuters'a konuşan Ryan, yeni konsolun tıpkı PlayStation 4 gibi piyasaya sürüldüğünü söyledi. Bunun zor olabileceğini dile getirdi. Ayrıca Sony'nin talebi karşılamak için olabildiğince çok çalıştığını belirtti.

Bunlara da Göz Atın

Epic Games fiyatı 18 TL olan Solitairica’yı ücretsiz yaptı

Epic Games 29 Aralık ücretsiz oyunu duyuruldu. 15 Aralık itibariyle 15 gün boyunca ücretsiz oyun kampanyası başlatan oyun platformu, Stranded Deep'i ücretsiz yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir