Huawei Petal Search, gelişmiş bir arama motoruna dönüşüyor

Petal Search, Play Store gibi Google hizmetlerinin yokluğunda AppGallery’de bulunmayan popüler uygulamaların APK’larını bulup yüklemek isteyen Huawei kullanıcıları için kolay bir çözüm olarak başladı, ancak hızla çok daha büyük bir projeye dönüştü. Huawei, Petal Search’ü daha genel bir arama motoru yapmak için genişletiyor. Petal Search artık standart bir arama motoru olarak çalışıyor ve genel aramalar, haberler, fotoğraflar ve videolar için arama sonuçları sunuyor. Arama motoru, uçuş alışverişi yapmak ve rezervasyon yapmak için de kullanılabilir.

Ülkemizde geliştirilen Petal Search uygulamasını AppGallery üzerinden Huawei mobil cihazınıza indirmeniz mümkündür. Hızlı erişim için Petal Arama widget’ını ana sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Haberlere göre Huawei, Google’a kıyasla daha bağımsız olması için kendi Celia dijital asistanını entegre ederek Petal Search’ü daha da iyileştirmeyi planlıyor.

Sadece dört aydır olmasına rağmen, Petal Search son derece işlevsel bir arama motoruna dönüştü ve şirketin ana hedefi Petal Search’ü Google ile rekabet edebilecek bir arama motoru yapmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir