AMD RX 6000 serisi RTX 2080 Ti ile yarıştı!

Uzun süredir grafik kartı pazarında durgun ve yavaş bir dönem geçiren AMD, işlemci tarafında yükselişine benzer bir performansa henüz ulaşmış değil. NVIDIA’nın 1 Eylül’de RTX 3000 serisini piyasaya sürmesi, böylece rakipsiz kalması, tüketici için olumlu ve olumsuz bir gelişme. Rekabet azaldıkça fiyat performans ürünü bulmak zorlaşacaktır. Bu yıl AMD, grafik tarafında beklentileri karşılayabilir! AMD RX 6000 serisi Ashes of the Singularity’de RTX 2080 Ti modeliyle yarıştı!
Kimsenin fark etmediği Xbox Series S paylaşımı
AMD RX 6000 serisi RTX 2080 Ti tek başına!
Ashes of the Singularity oyununda 4K AMD RX 6000 ailesinin ve NVIDIA RTX 2080 Ti grafik kartlarının test görüntüleri çözünürlükte ortaya çıktı. Her iki grafik kartının referans modelleri arasında, yani hız aşırtma ve özel soğutma yok, AMD’nin yeni grafik kartı serisi, RTX 2080 Ti modelinden yalnızca birkaç FPS daha düşük aldı.

Testte AMD 63.9 FPS almayı başardı. NVIDIA RTX 2080 Ti, 64.9 FPS almayı başardı. Tabii AMD ekran kartlarının piyasaya sürülmediğini, hala geliştirilmekte olduğunu ve sürücülerinin bulunmadığını da dahil edersek, bu yıl işlemci tarafında yaptığına benzer bir başarıya yol açabilir.

Bunlara da Göz Atın

S21 Ultra ile gelen S Pen desteği ve yeni kalem

Ambalajsız 2021 olayını düzenledi. Yeni akıllı telefon, kulaklık ve takip cihazını burada tanıtan Samsung, yeni S Pen Pro modelini de duyurdu. Yeni kalem hakkında bildiklerimiz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir