Teknofest’te boy gösterip 2 milyon dolar değerleme ile yatırım aldılar

Yapay zeka temelli moda trend tahminleri sunan T-Fashion, ilk yatırımını 2 milyon dolar değerinde aldı. Genç girişimciler Yiğit Alp Diamond, Mehmet Ali Peker ve Furkan'ın kırılgan hayata geçirdiği "T-Fashion" serüvenini, Yiğit Alp Diamond ve Mehmet Ali Peker Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Deneyap Teknoloji Atölyesi'nde bir araya gelerek ekiplerini kurdular, kurdular. tarafından ve öğrendiklerini uygulamakla başladı.

2017 yılında Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nde eğitime başlayan Yiğit Alp Elmas ve Mehmet Ali Peker, TEKNOFEST 2018 kapsamında düzenlenen Yapay Zeka Yarışması'na katılarak birinci oldu. Başarıları sayesinde T3 Enterprise Center'dan mentorluk, ofis ve network desteği alarak çalışmalarına devam eden gençler, eğitimleri sırasında TEKNOFEST 2019 kapsamında düzenlenen Take Off International Venture Summit'e aynı proje ile katılarak dereceler aldı. devam ediyordu.

Diğer sıralama girişimleriyle birlikte San Francisco'daki "İş Hızlandırma Kampı" na katıldılar. Şu anda T3 Initiative Center'dan mentörlük, ofis ve network desteğini devam eden gençlere 2 milyon dolarlık değerlendirici, yapay zeka tabanlı "T-Fashion" temelli ve küresel bir başarı elde ederek Türkiye dünya moda sektörüne imza attı.

T-Fashion, müşterilerine doğru zamanda moda ürünleri üretip satın almaları için firmalara özel moda analizi ve trend tahminleri sunar. Şirketlerin belirli hedef kitlesini ve marka DNA'sını dikkate alarak sosyal medyadaki milyonlarca paylaşımı analiz eder. Yapay zeka ile analiz ettiği her fotoğraftan yaş, cinsiyet, konum, kıyafet, stil, renk ağırlıkları gibi yüze yakın özelliği tespit ediyor.

Elde edilen verilere dayanarak müşterilerine önümüzdeki yıl trendin ne olacağı, markanın hedef kitlesinde hangi ürünlerin daha fazla ilgi göstereceği gibi öngörüleri müşterilerine sunuyor. Tekstil ve moda firmalarının doğru ürünü, doğru zamanda, doğru miktarda, firmaların hedef kitlesinin öngörüsü ile üretip satın almalarına yardımcı olur. Böylelikle şirketler, fazla stoktan kaçınırken satış oranlarını artırıyor.

Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağı hedeflenen teknofest'i artırmak için 2020 yılında 21 farklı kategoride gerçekleştirilen teknoloji yarışmalarında, 81 ilde, 20197 84 ülkeden 100 bin başvuran ekip yer aldı. Başvurular arasında 5000 finalistin belirlendiği yarışmalarda gençler kıyasıya mücadele etti. Aylar süren hazırlık ve jüri değerlendirmelerinin ardından alt kategorilerle birlikte dereceye giren 150 takım, toplamda 3 milyon TL'nin üzerinde ödül aldı. TEKNOFEST ülkemiz teknoloji rekabeti ile kritik alanlardaki teknoloji rekabetinin farkına varmak için "Türkiye bir Teknoloji üretiyor" için ateşle yanan meşaleler için yüksek # militeknolojihamle yoluna devam ediyor.

Bunlara da Göz Atın

Google aramalarına lahmacun damga vurdu

Google geçtiğimiz günlerde 2020 için en çok arananları açıkladı. Listeye Lahmacun'un girmesi sürpriz oldu. Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir