Sosyal Mesafeyi En Aza İndirmek İsteyenler İçin Tasarlanan Kapsül: ShieldPod

Under the Weather adlı bir şirket, sosyal mesafeyi en aza indirmek isteyenler için ShieldPod adlı bir tür kapsül tasarladı. Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen koruma kapsülüne büyük ilgi duyulduğunda firma, ürünü çocuklar için tasarlamaya başladı.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını ile birlikte, maske gibi kişisel koruyucu ekipman kullanımı tüm dünyada giderek yaygınlaştı. Basit maskelerin yetersiz olduğunu düşünen kişiler, kendilerini korumak için vizör gibi ekipmanlarla ekstra önlemler alırlar. Ancak bütün bunların yetersiz olduğunu düşünüyorsanız çok ilginç görünen başka bir çözüm var.

Pandemi öncesi dönemde çocuklar için üretilen kilidi açılabilir WeatherPod'larla bilinen Weather markası altında, ShieldPods adı verilen koruma kapsüllerini piyasaya sürdü. Şirket ayrıca sağlık çalışanlarının korunmasına yardımcı olmak için bu yılın başlarında SafetyPods koleksiyonunu piyasaya sürdü. Peki, bu garip görünümlü koruma balonları gerçekten işe yarıyor mu?

ShieldPod gerçekten etkili koruma sağlıyor mu?

LifeHacker, nakliye ve vergilerden sonra yaklaşık 100 $ 'a denk gelen 79,99 $ etiket fiyatı olan bu ürünün sadece basit bir ürünüdür. Maske takmakla aynı amaca hizmet ettiğini ancak tüm vücudunuzu kapladığını söylüyor. Kapsülün tüm amacını bozan ön panelin fermuarla açılabileceği de belirtiliyor. Ürünü sokakta da kullanan LifeHacker ekibi, kapsülün sosyal açıdan etkili olduğunu ve garip göründüğü için insanları sizden uzak tuttuğunu söylüyor. Sonuç olarak, maske takmakla aynı amaca hizmet eden bu kapsül için 100 dolar ödemek pek mantıklı değil.

Böylesine garip başlık ve kapsül tasarımları aslında koronavirüs salgını ile oldukça popüler olmaya başladı. Daha önce, MicroClimate adlı bir şirket, bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi görünen HEPA filtreli kafa Air'i 199 dolara almıştı.

Bunlara da Göz Atın

Gerçekleştiğine İnanmakta Zorlanacağınız, Çemberlerin Oluşturduğu Optik İllüzyon

Sosyal medyada dolaşırken sıklıkla karşılaştığımız optik illüzyonlara yeni bir optik illüzyon eklendi. Bu örnekte, sabit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir