Ubisoft’tan PS5 İçin Geriye Dönük Uyumluluk Konusunda Kafa Karıştıran Açıklama

Oyun dünyasının en bilinen şirketlerinden biri olan Ubisoft, PlayStation 5'teki geriye dönük uyumluluk konusunda kafa karıştırıcı bir açıklama yaptı. Şirket, bazı oyunlarının bu uyumluluğa dahil edilmeyeceğini açıklamasının ardından bu açıklamayı geri çekti.

Sony, yeni nesil konsolun PlayStation 5 ile geriye dönük uyumlu olacağını söyledi ve PlayStation 4'teki oyunların% 99'unun bu özellikle uyumlu olacağını duyurdu. Şirket ayrıca bu uyumluluğa dahil edilmeyecek oyunların bir listesini yayınladı. Ancak bu uyumluluktan yararlanamayan oyunlar için bazı yanıtlar vardır. Son olarak Kojima'nın tam sürüme ulaşamayan oyunu PT'nin PlayStation 5'te oynanamayacağından bahsetmiştik. Bu sefer Ubisoft'tan bu konuda kafa karıştırıcı açıklamalar geldi.

Bazı Ubisoft oyunlarının geriye dönük uyumluluğu konusunda kafam karıştı

Firmanın Ubisoft Connect üzerinde yayınladığı blog yazısında, PlayStation 5'in geriye dönük uyumluluğunda çalışmayacak oyunların bir listesi verildi. Bu listedeki oyunlar şunlardı:Assassin's Creed Syndicate Assassin's Creed Chronicles Triology Pack Assassin's Creed Chronicles Hindistan Assassin's Creed Chronicles China Assassin's Creed Chronicles Rusya Risk Star Trek Bridge Crew Uzay Bağımlıları İçindeki Kurt Adamlar

Ancak Fransa merkezli oyun geliştiricisi, daha sonra bu blog yazısını geri çekti. Engadget'e açıklama yapan Ubisoft, Ubisoft Connect'te yayınlanan makale ve forum paylaşımlarının geri çekildiğini ve PlayStation 5 üzerinde oynanabilen Ubisoft oyunlarında bir hata olabileceğini belirtti.

Bunlara da Göz Atın

Epic Games fiyatı 18 TL olan Solitairica’yı ücretsiz yaptı

Epic Games 29 Aralık ücretsiz oyunu duyuruldu. 15 Aralık itibariyle 15 gün boyunca ücretsiz oyun kampanyası başlatan oyun platformu, Stranded Deep'i ücretsiz yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir