IEEE PES GT&D Uluslararası Konferans ve Fuarı Eylül 2021’de İstanbul’da Yapılacak

Enerjisa Enerji ve EAE Elektrik'in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğin başkanı İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ömer Usta, düzenleyecekleri uluslararası konferans ve fuar hakkında şunları söyledi:“Etkinliği organize etmek için uzun soluklu bir çalışma yürüttük. 50 yıldır Amerika'da düzenlenen ve 2019'da Bangkok'ta, 2021'de İstanbul'da düzenlenen. Uluslararası etkinliklere katılımın yüksek olduğu İstanbul, sıkça tercih edilen bir şehir. Kentin konumu, tarihi ve kültürel değerleri de buna katkı sağlıyor. Alanının en büyüğü olan bu etkinlikte, enerji kaynaklarının geliştirilmesi, enerji depolama ve elektrik üretimi, elektrik iletimi ve dağıtımı, gelecekteki elektrik şebekeleri ve şebekelerinde veri iletişimi ve bu alanlardaki yatırımların finansmanı gibi birçok konu dünyadaki uzmanlar tarafından ele alınacaktır. Türkiye'deki bu konferansın bilimsel ve teknolojik gelişmelere önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Eylül 2021'de IEEE, konferans ekibimiz ve diğer tüm destekçilerimizle birlikte çok önemli bir etkinlik düzenleyeceğiz. ”

Dünya çapında Elektrik, Enerji, Bilişim ve Finans gibi çeşitli sektörlerden şirketler akademisyenler, araştırmacılar, endüstri uzmanları ve teknoloji liderlerine katılacak. 2021 IEEE PES GT&D Uluslararası Konferansı ve Fuarı'nda; Fuara yaklaşık 300 uluslararası firmanın katılması, ziyaretçi sayısının 7.500 olması ve konferansa 1.000 kişinin kayıt yaptırması bekleniyor. Ayrıca, konferansta sunulan bilimsel ve teknolojik makaleler IEEE Xplore'da yayınlanacaktır.

Elektrik ve enerji sektörü ile birlikte elektrik şebekelerinin sorunlarının çözümü için endüstriyel paneller düzenlenecek, Gelecekteki elektrik şebekeleri ve ilgili teknolojiler hakkında çeşitli bilimsel ve teknolojik oturumlar yapılacak, Konferans sırasında, Uluslararası bir fuar olacak sergilenecek.

Dünya çapında, IEEE PES T&D Uluslararası Konferans ve Sergisi, IEEE PES Türkiye Bölümü küresel etkinlikleri tarafından 50 yıldır Amerika Birleşik Devletleri'ndeki IEEE Güç ve Enerji Topluluğu'nun yerinde (PES) yaklaşık 500.000 üyesi ile yönetici, 2021 IEEE PES GT & D Uluslararası Konferans ve Sergi Eylül 2021'de İstanbul'da yapılacaktır.

İnsanlığın yararına teknolojik gelişmeleri ve mükemmelliği desteklemeyi misyon edinen Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) topluluklarından biri olan Power & Energy Society (PES), İstanbul'dan Eylül 2021 için önemli bir platform olacak. etkinliği Türkiye'de bilimsel ve teknolojik gelişmeler yapılacak.

Türkiye gibi faaliyetler ekonomiye ve turizme fayda sağlayacak, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri tartışacak, akademik ve endüstriyel platformlar oluşturacak. Böylelikle uluslararası üniversiteler ve üst düzey sanayi, üniversiteler ve Türkiye'de küresel sanayi ile bu sürecin bir parçası olacaktır.

AUC Genel Müdür Yardımcısı Elif Kaya Arrow'un görüşü şu şekilde aktarıldı:"IEEE PES GT & D gibi büyük çapta uluslararası bir kuruluşun ABD dışında yapılacak ikinci toplantısını Türkiye'ye koyabilecek hem kaynak hem de Ülkemizin ve Türkiye'nin elektrik üretiminin, sektördeki varlıkların dağılımının fark edilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz.Bu etkinliğin dünyadaki gelişen trendlerin ülkemizde doğru anlaşılmasını da sağlayacağına inanıyoruz. günümüzün mega trendlerini genç potansiyeli ile eşleştireceğini düşünüyoruz.Bu anlamda etkinlik elektrik-elektronik mühendisliği öğrencilerinin gelişimine verimli geçecek ve dallanmaya yol açacaktır. enerji kaynakları, elektrik üretimi ve yenilenebilir enerji kaynakları, elektrik iletimi ve dağıtımı, akıllı elektrik şebekeleri ”çevre bilincini artırarak farkındalık yaratacağız. Türkiye'de sektörün ve ülkemizin bilimsel ve teknolojik yeniliklerinin faydalarına içtenlikle inanıyorum. Dünyanın dört bir yanından değerli akademisyenlerin ve sektörün katılacağı bu etkinliğin ev sahiplerinden biri olmaktan mutluluk duyuyoruz. Enerjisa Enerji CEO'su Murat Pınar, “Öncelikle ülkemizde ilk defa böylesine prestijli bir uluslararası organizasyonun yapılmasından mutluluk duyuyoruz. Enerjisa Enerji olarak da bu süreçte katkımızdan onur ve mutluluk duyuyoruz. İstanbul'da düzenlenecek konferansta hem akademik hem de iş dünyasında sektörümüzdeki gelişmeler ve bu alandaki yenilikçi uygulamaların gündeme gelmesini çok önemli buluyoruz. Enerjisa Enerji olarak dekarbonizasyon, dijitalleşme, ademi merkeziyetçilik, deregülasyon ve demokratikleşme gibi ana trendleri takip ediyor, ayrıca ülkemizde elektrik enerjisi sektörünü tetikleyen önemli akımlar olan şehirleşme, elektrifikasyon ve verimlilik kavramlarını dikkatle değerlendiriyoruz, ana işimizi geliştirmek için. Bu tür değerli sektörel toplantılar, bilgi ve teknoloji alışverişi ve ekonomi paylaşımı alanlarında önemli fırsatlar sunmaktadır. Teşvik edici ve güçlendirici bir paylaşım ortamı ile organizasyonun bu yönlerinin başarılı olacağına yürekten inanıyoruz ”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir