İnsansı Disney robotu korkunç görünüyor!

Disney gerçekçi görünen robotlar üzerinde çalışıyor. Zaten deepfake adı verilen videolar üzerine yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Disney, şimdi de gerçekçi görünümlü bir robot geliştirdi. Bunu YouTube'da paylaşan Disney, ürkütücü bir görünüme sahip bir tasarım yarattı. İşte Disney imzalı gerçekçi robot:
Disney'de korkunç deepfake ortaya çıktı
Disney'den ürkütücü gerçekçi robot
Disney'in yüz değiştirme teknolojisi, rahatsız edici olduğu kadar etkileyici. Bildiğiniz gibi birçok alanda artık videoları yüz değiştirme, bir diğer popüler isim olan deepfake şeklinde görüyoruz. Bunun üzerinde çalışmaya devam eden Disney, şimdi robotunu daha etkileyici bir bakışla geliştiriyor. Disney Research, insansı görünümü yakalamak için robotuna "daha gerçekçi gözler" ekledi. İnsana benzer bir görünüme sahip olan bu robot, kafa hareketleri de yapabiliyor. Göz temasını korkutan bu robotu yapan şey cilt detayının olmaması. Robotun insansı gözleri ve baş iskeletinin altında dişleri var, bu yüzden daha insansı olması için deriye ihtiyacı var. Robot, nefes alma, göz kırpma, seğirme ve göz izleme gibi özelliklere sahiptir. Gelecek için düşünülen ve geliştirilme aşamasında olan bu robot hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Bunlara da Göz Atın

S21 Ultra ile gelen S Pen desteği ve yeni kalem

Ambalajsız 2021 olayını düzenledi. Yeni akıllı telefon, kulaklık ve takip cihazını burada tanıtan Samsung, yeni S Pen Pro modelini de duyurdu. Yeni kalem hakkında bildiklerimiz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir