Bilim Kurulu Üyesi: Kısıtlamalar Gelebilir, Tedbirleri Hazırladık

Covid-19 salgını sırasında sık sık gördüğümüz Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, yeni kısıtlamaların yakında gelebileceğini söyledi. Önlemleri Bilim Kurulu üyesi olarak hazırladıklarını belirten Özlü, salgının seyrine göre yeni kısıtlamaların uygulanacağını belirtti.

Koronavirüs salgınında ikinci dalga tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son derece sert bir şekilde yaşanmaya başladı. Artan vaka ve ölümler nedeniyle ülke genelinde bazı kısıtlamalar getirilmiş olsa da, hala büyük ölçekli yasaklar yoktur. Bu konuda açıklama yapan Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, koronavirüs vaka sayısındaki artış devam ederse bazı kısıtlamalar gelebileceğini söyledi. Bu konuda gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten Özlü, “Yoğun bakım yataklarında test kuyrukları var ve ağır vaka sayısı artıyor. Ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Ortadaki tehlikeli durumu özetledi. Katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan Özlü, "Artışlar devam ederse elbette bazı kısıtlamalar, bazı sınırlamalar olacak." "Tüm adımları hazırladık, Bu süreçle ilgili alınacak tedbirler ile ilgili tüm adımlar ve alınacak tedbirler. "Bilim Kurulu üyesi," Önerilerin zamanlaması, kapsamı ve dozu kamu yönetiminin elindedir "dedi.

Yoğunluk Büyükşehirlerde artıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle çok sayıda kişinin hastanelere geldiğini belirten Özlü, özellikle büyük şehirlerde test kuyrukları olduğunu ve ağır vaka sayısının arttığını ifade etti.

Test kitlerine ihtiyaç duyulacak. Ayrıca artmaktadır

Kirlilik arttıkça test kitlerine olan ihtiyacın da artacağını belirten Özlü, "Vakalar sınırlandırılamazsa orada zorluk yaşayabiliriz." dedi. Bilim Kurulu üyesi, önümüzdeki günlerde daha kötü resimlere dönüşmekten kaçınacak hiçbir şey yokmuş gibi önlemleri görmezden gelmenin onları üzdüğünü söyledi.

Bunlara da Göz Atın

Gerçekleştiğine İnanmakta Zorlanacağınız, Çemberlerin Oluşturduğu Optik İllüzyon

Sosyal medyada dolaşırken sıklıkla karşılaştığımız optik illüzyonlara yeni bir optik illüzyon eklendi. Bu örnekte, sabit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir