Milli Savunma Bakanlığı, Pardus için harekete geçti!

Yerel işletim sistemi Pardus için iyi haberler gelmeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı ile HAVELSAN arasında Pardus Göç, Bakım ve Bakım Hizmeti Projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.
Bilişim Zirvesi için geri sayım başladı! – Röportaj
Milli Savunma Bakanlığı Pardus için harekete geçti!
Yerli işletim sistemimiz Pardus'un devlet kurumlarında kullanım alanı genişliyor. Milli Savunma Bakanlığı, Pardus'un kullanım alanını genişleteceğini açıkladı.

AA'nın paylaştığı bilgiye göre, törende Milli Savunma Bakanlığı ile HAVELSAN arasında Pardus Göç, Bakım ve Bakım Hizmeti Projesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandı. Devlet uygulamaları, Ar-Ge, bilgi ve iletişim teknolojilerinde koordineli çalışma ve işbirliği ilkelerini belirler.

Milli Savunma Bakanlığında iç ağda bulunan terminal sunucu altyapısında 2009 yılından beri Pardus ve açık kaynak işletim sistemleri kullanılmaktadır. Projede veri merkezi içinde açık kaynak işletim sistemleri kullanılacak. Bu kapsamda HAVELSAN, Pardus'un sunucu sistemleri ve siber güvenlik hizmetlerinin güncellenmesini, yaygınlaştırılmasını ve güncellenmesini sağlayacaktır. Söz konusu proje sonucunda sadece merkezi yönetim sağlanacak ve tüm sistemler güncellenecektir.

19 Mayıs 2020 tarihinde 1.0 sürümü duyurulan Port Center Yönetim Sistemi yazılımı, ilgili Pardus makinelerini yönetmek için kullanılacaktır. Bu yazılım ile PARDUS ve GNU / Linux tabanlı istemciler ve sunucular uzaktan yönetilecek.

Bunlara da Göz Atın

Qualcomm Nuvia’yı satın aldı

Akıllı telefonlar sayesinde adını çok duyduğumuz mobil işlemci Qualcomm, kullanıcılarına iyi bir hizmet verebilmek için CPU master Nuvia'yı 1,4 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir