Zoom, Tüm Platformlar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı: İşte Yenilikler

Popüler video konferans uygulaması Zoom, tüm platformlar için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncellenen Zoom hem arayüzünü geliştirdi hem de uygulamaya yeni özellikler getirdi.

COVID-19 salgını sırasında zirveye çıkan video konferans hizmeti ihtiyacına yanıt vererek popülaritesini hızla artıran Zoom; Windows, MacOS, Linux, iOS ve Android sürümleri için yayınlanan yeni güncelleme ile hem arayüzünü güncelledi hem de yepyeni özellikleri hizmetine getirdi.

Zoom'a gelen yeni özelliklerden bahsetmeden önce, mevcut özelliklerdeki değişikliklerden bahsetmek gerekirse; Uygulamanın Windows, MacOS ve Linux sürümlerinde, web kamerası kapatıldığında artık toplantı bilgileri ve özellikleri yerine profil resmi veya adı görüntülenecektir. Diğer bir deyişle, görüntülü olmayan arama arayüzü, görüntülü sohbet arayüzü ile aynı olacaktır.

Zoom'a gelen yeni özelliklere bakarsak, Zoom'da tüm masaüstü yerine belirli bir programın ekran görüntüsü yansıtılabilir. Şimdi Zoom'un iPad sürümünde, galeri 4×4 görünümünde video sıralamayı destekliyor. 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro modellerinde, dizi 5×5'e çıkabilir. Ayrıca Zoom'un sanal arka plan özelliği, Adreno 615, 616, 618 ve 620 GPU'ya sahip tüm Android cihazlarda kullanılabilir.

Ancak artık Windows ve MacOS kullanıcıları, masaüstünün tamamını paylaşmak yerine, video konferansta katılımcılarla yalnızca belirledikleri programın ekran görüntüsünü paylaşabilecekler. . Böylece kullanıcılar bilgisayarlarında farklı uygulamalara giriş yapsalar bile sadece belirledikleri programların ekran görüntüleri konferansa yansıtılmaya devam edecektir.

Zoom, mesaj sabitleme özelliğine sahiptir

Zoom toplantıları ile ilgili yeni özelliklere bakarsak; Kötüye kullanım bildiriminin öne çıktığını söyleyebiliriz. Artık Zoom'u hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, toplantı sahibi veya katılımcılar tarafından kötüye kullanımı Zoom'a bildirebileceksiniz. Ayrıca yeni katılımcı etkinliği askıya alma özelliği ile tüm görüntü ve sesler kapatılacak, ekran paylaşımı durdurulacak, ara odalar sonlandırılacak ve kayıt beklemeye alınacaktır.

Yine, hangi Zoom sürümünü kullanıyor olurlarsa olsunlar, kullanıcılar kanalda bir mesajı kanalın üstüne sabitleyebilecekler. Ayrıca isteğe bağlı olarak sabit mesajlar kaldırılabilir veya değiştirilebilir. Ayrıca, tüm platformlarda Geçmiş ve Sesli Posta sekmeleri; konum, arama bilgileri ve istenmeyen aramalar hakkında daha fazla bilgi görüntüleyen bir arayüz iyileştirmesi aldı.

Bunlara da Göz Atın

AMD Ekran kartları için 20.11.1 sürümü yayınlandı!

20.11.1 Beta sürümü AMD Grafik kartları için yayınlandı. AMD grafik kartlarında çok iyi olsa da onlar için geliştirilen yazılım ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir