WeChat kullancılarına mahkemeden kötü haber

Bir grup WeChat kullanıcısı, ABD hükümeti tarafından uygulanacak gündemdeki yasağın ifade özgürlüğünü kısıtlayacağını savunarak konuyu yargıya taşıdı. Ancak yargılama hakimi, yasağı engelleme taleplerinin olası görünmediğini bildirdi.
Twitter çöktü mü? Erişilemiyor
Yargıdan WeChat yasağı için kötü haber
San Francisco'daki duruşmada Yargıç Laurel Beeler, Trump yönetiminin WeChat indirmeleri ve Amerika'da kullanımıyla ilgili işlemleri engelleme talebine yanıt verdi. Beeler, ABD hükümetinin WeChat'i yasaklama girişimlerini engellemek için atılan adımların sonuç vermesinin olası olmadığını söyledi. The Verge'e göre Perşembe günü gerçekleşen davada herhangi bir karar yayınlanmadı. Hakim ayrıca, ABD hükümetinin WeChat'in ülkede aktif kalmasını engelleyen ulusal güvenlik endişelerine dair yeni kanıtlar sunmadığını belirtti. Amerikan Başkanı Trump, Ağustos ayında uygulamayı yasaklamak için idari bir emir yayınladı. Ancak WeChat veya Tencent'e bağlı olmayan bir grup, uygulamanın yasaklanmasının ifade özgürlüğünü ihlal edeceğini ve Çinli Amerikalıları hedef alacağını iddia etti. WeChat'in yaptığı her şeyi yapan alternatif bir uygulama olmadığını belirten kullanıcılar, uygulamanın ABD'de yaşayan Çin vatandaşlarının haber alma ve sosyal hayata katılma konusunda en önemli unsurlarından biri olduğunu belirtti.

Dünyada yaklaşık 1 milyar kullanıcısı olan uygulamanın 19 milyon adet kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor.

Bunlara da Göz Atın

S21 Ultra ile gelen S Pen desteği ve yeni kalem

Ambalajsız 2021 olayını düzenledi. Yeni akıllı telefon, kulaklık ve takip cihazını burada tanıtan Samsung, yeni S Pen Pro modelini de duyurdu. Yeni kalem hakkında bildiklerimiz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir