Üniversiteliler kişiye özel drone üretiyor…

Bursa Teknik Üniversitesi'nde (BTÜ) eğitim gören, girişimcilik eğitimi almış ve şirket kuran 4 genç, "kişiye özel" drone üretmeyi hedefliyor.

Şirket geliştirmedeki üniversite öğrencileri, BTU'nun elektronik haberleşme ve yazılım sistemleri ile iş birliğini kendilerine sağlanan ofis imkanlarından yararlanarak yapan Hussar mühendislik firmasının endüstriyel tasarım ürünleri.

Elektrik mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisi, AA muhabiri Yasin Çelik, Türkiye 'Şeref, "Pazara baktığımızda tek tip bir tasarım görüyoruz. Şirket politikamız bu anlamda özgün tasarıma hitap ediyor. İyileştirmek istedik. kendimiz ve daha önce piyasada olmayan tasarımlardan geçiyoruz. Camgöz MF1'de de farklı bir tasarım uyguladık. Fiziksel üretimden itibaren her türlü testi bilgisayar üzerinden yapıyoruz. Yüzey modellemeyi de kendimiz yapıyoruz. "Öncelikle amaçladıklarını açıklayarak. Kişiye özel insansız hava araçları üretmek için Çelik, şöyle devam etti:Mekatronik Mühendisliği Bölümü 2. sınıfta yer alan Furkan Işıkay, ürettikleri ilk drone "Camgöz MF1" ile 5 farklı uçuş modu sunduklarını belirtti. Drone'da kişiselleştirilebilecek özellikler de bulunduğunu belirten Işıkay, "Drone kullanıcılarının sevdiği 'takla' özelliğini de ekledik. Kişiselleştirilmiş drone alanında öncü olmak istiyoruz. '' Dedi. Değerlendirme bulundu.

hayallerimizi kovalamak gibi

Çeliğin ana hedefi, yüzde 100 yerli yazılım ve donanım ile "Türk drone" nun piyasaya yıllarca hizmet vereceği bildiriliyor. Bunu işaret ederek

Türkiye'nin ciddi bir sivil havacılık potansiyeli, "Hedefimiz, Türk sivil havacılık sektörünün büyüyen yüzü olarak yerli ve milli ürünlerle pazara girebileceğiz. Sorunlara doğrudan çözüm üretebilen sistemlerle yapacağız. Kişiye özel drone'lar hazırlayarak. Bu sistemleri test edebilen makineler de üretiyoruz. "Ayrıca drone kullanıcılarının sevdiği 'takla' özelliğini de ekledik. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Doktora Öğrencisi Abdullah Çakıroğlu, "Camgöz MF1" tasarım tescili çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Prototipin özelliklerine değinen Çakıroğlu, "Drone 170-175 derece görüş açısına, 4K (ultra yüksek) çözünürlüğe ve 25 fps'ye (saniyedeki görüntü sayısı) sahip" dedi. dedi.

Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı'nın (BEBKA) BTÜ Teknoloji Transfer Ofisi'nde düzenlediği "#SeedUP Yenilikçi Girişimcilik Programı" eğitimlerine katılan 4 arkadaş "Mayfly" adında bir şirket kurdu.

üretmeye kararlıydı. Bu kapsamda yazılımı, donanımı ve tasarımı yerel imkanlarla yapılan "Camgöz MF1" adlı prototip drone üreten gençler de patent başvurusunda bulundu.

"Mesela bir sorununuz var, bize bu sorunla geldiğinizde ona göre Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Örneğin bir çiftçi daha düşük maliyetle personel kullanmadan tarlasına ilaçlama yapmak istiyor. Bu sorunla karşılaştığınızda, ne kadar uçuş süresi, ne kadar taşıma kapasitesi gerektiğini belirledikten sonra sahada özelleştirmeler yapıyoruz, bu drone'ların başlangıç noktasını, iniş noktasını ve bunun gibi sistemleri belirliyoruz ve sonuç olarak pozitif getiri ile üretim yapıyoruz. Sanayileşme açısından firmalarla iş birliği kurarak bu alandaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunlar bizim için hayaldi ve hayallerimizin peşinden koşuyoruz. "

Makine Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Metin Şeref, şirkette tasarım müdürü olarak çalıştığını belirtti.

Bunlara da Göz Atın

Google aramalarına lahmacun damga vurdu

Google geçtiğimiz günlerde 2020 için en çok arananları açıkladı. Listeye Lahmacun'un girmesi sürpriz oldu. Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir