Twitter K-Pop’un enlerini açıkladı! İşte en iyiler

Dünya çapında milyonlarca dinleyicisi bulunan K-Pop tarzı sosyal medyada da kendine yer buluyor. Öyle ki, son 12 ayda Twitter'da K-Pop ile ilgili 6,1 milyar tweet atıldı. Sosyal medya devlerinden Twitter, #KpopTwitter hashtag'iyle dünya çapında 20 pazarda en çok adı geçen K-pop sanatçılarını, en çok adı geçen şarkıları ve en hızlı yükselen sanatçıları duyurdu. BTS, her pazarda en çok konuşulan K-Pop grubu haline geldi.

BlackPink görünüşleri PUBG Mobile için paylaşıldı
K-Pop'un sosyal medyadaki en iyileri ortaya çıktı
Twitter ve K-Pop, son 10 yılda neredeyse birlikte büyüdü. #KpopTwitter, bugün Twitter'daki en büyük küresel sohbet konularından biri haline geldi. Dünyayı kasıp kavuran Covid salgınına rağmen K-pop Twitter'da asla yavaşlamadı, aksine arttı.

Son 12 ayda, dünya çapında K-Pop hakkında 6,1 milyar Tweet yayınlandı. Twitter, #kpoptwitt etiketiyle 10 yıllık başarısını kutlayacak, K ise K-pop radarıyla ortaklık kurarak 20 pazarda K-to Poplar verilerini yayınlayan Pop topluluklarının nasıl bağlanacağını belirtecek.
Türkiye K-pop en çok konuşulan 12 ülke oldu
Türkiye'deki neredeyse tüm K-pop gruplarını severdi. Öyle ki Türkiye K-pop 12 ülke tarafından en çok konuşulan ülke oldu.

BTS en çok konuşuluyor
BTS, her pazarda en çok bahsedilen K-pop sanatçısı olurken (Tayland hariç, liderlik tablolarında got7'nin zirvesidir), en çok bahsedilen 10 K-Pop sanatçısının geri kalanı pazara göre farklılık gösterdi.

Twitter ve K-Pop Radar'ın ortak araştırmasında yayınlanan verilere göre, Twitter'da en çok bahsedilen K-Pop sanatçıları (yayınlanan toplam tweetlere göre) en çok alıntı yapılan K-Pop sanatçılarıdır. Pop şarkıları (toplam tweetlere göre) ve en hızlı yükselen K-Pop sanatçıları da belirlendi. İşte sıra:

Bunlara da Göz Atın

MSI yüksek hızlı SSD’lerini duyurdu

Tayvan merkezli bir elektronik şirketi olan MSI, yüksek hızlı SSD'lerini CES 2021'de duyurdu. Şirketin, PC donanımından oyun dizüstü bilgisayarlarına kadar bir üretim yelpazesi var ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir