TUSAŞ; Anka, Gökbey ve uydu sistemlerini konu alan öykü kitapları yayınladı

Çocukların havacılığa olan ilgisini artırmak ve ulusal teknolojileri tanıtmak için Hürkuş hikaye kitapları yayınlayan TUSAŞ, Anka, Gökbey ve uydu sistemleri üzerine kitaplar ekledi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) yoğun çalışmalar yürüttüğü ulusal hava araçlarını Türkiye’ye kazandırmak için, kitabın yayınlanması için çocuklarının teknolojiye olan ilgisini artırmaya çalışıyor.

Gökbey ve Küçük Dostlar kitabın kötüye gitmesi, okula gitmek ve Gökbey’i çocuklara yardım yolu ile çalıştırmak demektir. Gökbey, bu macerada yaralı bir ördeği çocuklarla birlikte veterinere götürür. Uzay Sistemleri ve Küçük Dostları kitabı, bir yaz kampında bir grup çocuğun başına gelenleri anlatıyor. Uzaya taşan bu macerada çocuklara Küçük GEO, Türksat-6A iletişimi, Göktürk-1 ve Göktürk-2 yeryüzü gözlem ve keşif uyduları eşlik ediyor.

Çocuklar bu macera boyunca Anka, Gökbey ve uydu sistemlerini yakından tanıma fırsatı buluyorlar.

Her yaştan misafire kapı günlerinde özel olarak açılan, sosyal medya hesaplarından canlı gösteri uçuşlarını paylaşan TAI, bir tarafta farklı yaş gruplarına özel kitaplar yayınlıyor.

Türkiye’nin lider şirketi TAI, havacılık sektörünün en gelişmiş hava araçları olan güvenlik güçlerinin kullanımını sağlamak için faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket ayrıca, bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan araç ve teknolojileri daha geniş topluma tanıtmak ve ulusal teknolojiler konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli sosyal faaliyetler yürütmektedir. olayları anlatır. Yumak hakkında bilgi alan Anka, gelişmiş kamera sistemiyle kediyi aramaya koyulurken, çocuklar Anka’nın kamerasına tablet ve telefonlarla bağlanıp gördüklerini seyrederken, aynı zamanda radyo aracılığıyla onunla konuşabiliyor. Daha sonraki aşamalarda Gökbey de hikayeye dahil oluyor. Yayın faaliyetlerinde çocuklara özel önem verilmektedir. TUSAŞ, havacılığa çocukların ilgisini artırmak ve ulusal teknolojileri tanıtmak amacıyla ilk olarak Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı Hürkuş ile ilgili hikaye kitaplarını yayınlayarak, bunlara insansız hava aracı Anka, genel maksat helikopteri Gökbey ve uydu sistemleri kitaplarını ekledi.

Bunlara da Göz Atın

Google aramalarına lahmacun damga vurdu

Google geçtiğimiz günlerde 2020 için en çok arananları açıkladı. Listeye Lahmacun'un girmesi sürpriz oldu. Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir