Telefonlar için nano teknoloji kullanan ekran koruyucu geliştirildi

Dünyayı kasıp kavuran salgın nedeniyle teknoloji dünyasının yeni ürünü nano konteyner kullanımı arttı. Nano kaplar hafiflikleri ve dayanıklılıkları ile dikkat çekiyor. Uzmanlara göre normal telefon konteynırlarından 400 kat daha güçlü olan nano konteynerlerin antibakteriyel özellikleriyle pandemi döneminde talep gördüğünü söyledi.

Ülkemizde nano teknoloji kullanımının yaygınlaştığını belirten iletişim şirketi sahibi Erdinç Yılmaz, "Yaklaşık 20 yıldır iletişim sektöründeyiz. Biz de müşterilerimize yenilikler sunmaya çalışıyoruz. Satın alma gücümüz azaldığı için mevcut telefonlarımızı daha iyi korumamız gerekiyor.Pandemi sürecinde telefon kılıfı gibi teknik malzemeler yurt dışından geldiği için tedarik sıkıntısı yaşadık.Araştırmalarımız sonucunda nano teknoloji ile tanıştık. Bu nano teknoloji makine sayesinde tüm koruma kaplarını kendimiz üretebiliyoruz. Bu sayede bağımlılık ve stok sorunu azaldı "dedi.

"Kırılmaz camdan 400 kat daha dayanıklı"

Yılmaz, nano teknoloji ile yapılan koruyucu kapların standart kırılmaz camlara göre 400 kat daha dayanıklı olduğunu belirterek, "Nano teknoloji 1974 yılında ortaya çıkan bir teknoloji. Birçok ülke bu teknolojiye milyarlarca dolar yatırım yaptı. Moleküler yapısı sayesinde, 'kırılmaz cam' denilen camdan 400 kat daha dayanıklıdır.Bizim için avantajlı olan ise bu koruyucu kapları yaklaşık 15 saniyede kendimiz üreterek müşterilerimize anında sunabilmemizdir. gelecekte de böyle makineler. ''

"Nano kaplar antibakteriyel yapıya sahip"

Yılmaz, nano malzemeden yapılan kapların anti bakteriyel yapıya sahip olduğunu belirterek, "Pandemi sürecinde en önemli konu hijyen. Bildiğin gibi. Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız teknolojik cihazlar da sık sık dezenfekte edilmelidir. Bu nano kaplar, antibakteriyel yapıya sahip oldukları için virüse karşı mücadelede yoğun talep görüyor. ekran, telefonun ekranının zarar görmediğini belirtti.

Bunlara da Göz Atın

Google aramalarına lahmacun damga vurdu

Google geçtiğimiz günlerde 2020 için en çok arananları açıkladı. Listeye Lahmacun'un girmesi sürpriz oldu. Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir