Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir!

Sosyal medya uygulamaları arasında eski popülaritesini kaybeden Snapchat, kullanıcıları yeniden çekmeyi hedefliyor. Snapchat, kısa ve yaratıcı müzik parçaları oluşturan Voisey adlı bir uygulama satın almış gibi görünüyor. Ancak bu yatırımla şirket TikTok ve Instagram Reels'e benzer bir özellik kazanacak mı?
Snapchat, TikTok ve Reels videoları pazarda oynuyor mu? Snapchat ise bu uygulama ile TikTok pazarı için özellikler ortaya çıkarabilir.
Asass
Voisey uygulaması ilk ortaya çıktığında "Müzik yaratmak için TikTok" olarak ortaya çıktı. Kısa sürede İngiltere'de popülerlik kazanan uygulama, bazı yaratıcı müzisyenlerin kendini göstermesini sağladı. Snapchat ise Instagram ile özdeşleşen hikayeler, kaybolan mesajlar ve özel filtreler ile sosyal medyada birçok ilkle karşımıza çıktı. Tahminler, bu satın alma işleminden sonra Snapchat'ın TikTok ve Reels videoları gibi kısa müzik videoları çekme özelliğine sahip olacağı yönünde.

Voisey [/ caption]

Ancak Voisey Uygulamadaki müzik miksaj özelliği kısa videolar ile birleştirilebilir. Bu sayede platformun TikTok ve Instagram Reels videolarına farklı bir alternatif sunabileceği düşünülüyor.

Snapchat'in bu uygulama için ne kadar ödediği henüz açıklanmasa da geçen hafta İsrailli startup Voca.ai için 70 milyon dolar ödediğini hatırlatan bir müzik uygulaması var.

Snapchat, Instagram'ın tanıtımından sonra Türkiye'de de dahil olmak üzere birçok ülkede geniş bir izleyici kitlesi kaybetti. O dönemde şirket tarafından piyasaya sürülen gözlükler, özellikle video ve anlık çekim yapabilen ikinci versiyonu ile tam bir hayal kırıklığı oldu. Snapchat'in bu yeni yatırımlarla hayata dönebileceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunlara da Göz Atın

Qualcomm Nuvia’yı satın aldı

Akıllı telefonlar sayesinde adını çok duyduğumuz mobil işlemci Qualcomm, kullanıcılarına iyi bir hizmet verebilmek için CPU master Nuvia'yı 1,4 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir