Qualcomm Nuvia’yı satın aldı

Akıllı telefonlar sayesinde adını çok duyduğumuz mobil işlemci Qualcomm, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için CPU master Nuvia'yı 1,4 milyar dolara satın aldığını duyurdu.
İşte Galaxy S21'de kullanılacak Exynos 2100 işlemci
Apple, Qualcomm Nuvia'ya teşekkürler Nuvia firması hakkında kısaca bilgi verecek olursak; Yüksek performanslı mobil işlemciler, bilgi işlem cihazları ve uygulamaları için güç yönetiminde sektör lideri uzmanlık. Kendini tamamen kanıtladığını belirten birinci sınıf bir CPU ve teknoloji tasarım ekibi var. Nuvia'nın satın alınması, Qualcomm'un mobil CPU oyununda Apple'ı yenmesine yardımcı olacak. Satın alma işleminden sonra, Nuvia CPU'lar Qualcomm'un geniş ürün yelpazesine, güç sağlayan akıllı telefonlara, yeni nesil dizüstü bilgisayarlara ve dijital kokpitlere, ayrıca Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemlerine, artırılmış gerçeklik ve altyapı ağı çözümlerine fayda sağlayacak.

Qualcomm Chief Technology Danışmanı Jim Thompson şunları söyledi:“Yüksek performanslı, düşük güçlü işlemciler ve son derece entegre, karmaşık mobil işlemciler oluşturmak DNA'mızın bir parçası. Nuvia'nın yüksek performanslı tasarım konusundaki derin anlayışını eklemek ve Nuvia'nın CPU'larını Snapdragon ile entegre etmek, endüstri lideri grafik kartımız ve yapay zeka ile bilgi işlem performansını yeni bir düzeye taşıyacak. ”

Nuvia CEO'su Gerard Williams'ın satın alınması “CPU performansında liderlik, bilgi işlem inovasyonunun bir sonraki çağını tanımlamada ve sunmada kritik olacak. Nuvia ve Qualcomm'un birleşmesi, endüstri çıtasını belirleyen yeni bir yüksek performanslı bilgi işlem platformları sınıfı yaratmayı hedefleyecek. "

Bunlara da Göz Atın

BİM’den 219 TL’ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3

SteelSeries Rival 3 modelini bugün BIM'de satılan uygun fiyatlı oyun mouse'larından satın aldık ve inceledik. Bakalım BIM'den 219 TL'ye bir oyuncu faresi almak mantıklı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir