Pixel telefonlarda ‘Uyarlanabilir Şarj’ kullanımı için gerekli detaylar belli oldu

Google, daha sağlıklı bir pil şarj rutinini otomatikleştirmeye yardımcı olmak için Uyarlanabilir Şarj adlı yeni bir özellik sundu. Yeni özellik şimdilik yalnızca Pixel 4, Pixel 4a, Pixel 4a 5G ve Pixel 5 telefonlarda mevcuttur. Uyarlanabilir Şarj özelliği, pili hızlı şarj etmek yerine birkaç saat yavaş şarj ederek pil sağlığını iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Uyarlanabilir Şarj, telefonunuzu günlük alışkanlıklarınıza göre şarj ederek pili gece boyunca yavaşça yeniden şarj eder. Uyandığınızda telefonunuzun şarjını% 100 göreceksiniz.

Özelliğin aktif olması için saat 21:00'den sonra telefonunuzu şarj etmelisiniz. Ayrıca telefonda 5:00 ile 10:00 arasında bir alarm kurmanız gerekir. Bu iki kriter karşılandığında, telefonunuz 'Uyarlanabilir Şarj' özelliğini kullanmaya başlar. Aksi takdirde telefonunuz normal şekilde şarj olur.

Özelliği Ayarlar> Pil> Uyarlanabilir Pil> Uyarlamalı Şarj'dan manuel olarak etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Google destek sayfasındaki yeni özellik hakkında:"Uyarlanabilir Şarj, bir Pixel cihazın yaptığı şeydir. Ne kadar hızlı şarj olacağını dinamik olarak kontrol ederek pil sağlığının zaman içinde korunmasına yardımcı olur. Akşam telefonunuzu fişe takmanız, alarm kurmanız ve Telefon Uyarlanabilir Şarjın büyüsünü gerçekleştirecek. "ifadelerini içerir.

Bunlara da Göz Atın

Google Pixel 5 amiral gemilerinden uzaklaşıyor

Google Pixel 5 modeli, Snapdragon 765G yonga seti ile hitap ettiği alanı aşağı çekti. Çift arka kamera, ters kablosuz şarj, 4000mAh kapasiteli pil özellikleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir