NVIDIA ve ARM Satın Alım Anlaşması Çin Engeline Takılabilir

Çinli bilgisayar devi Lenovo Group'un eski baş mühendisi Pekin'in NVIDIA-ARM satın alma anlaşmasını engelleyebileceğine inanıyor. Çünkü bu satın alma ile ARM, ABD merkezli bir şirket olan NVIDIA'ya katıldı. Bu bağlamda ABD'nin özellikle Huawei'ye katı yaptırımlar uyguladığını ve hatta son zamanlarda Çinli çip üreticisi SMIC'i hedef aldığını duyduk. Çin'in endişesi, ARM devralımı ile teknolojilerin yaptırımlar listesinde yer alması. Görünüşe göre NVIDIA ve ARM anlaşması ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşına dahil olacak ve Pekin'in anlaşmanın onayını ABD'ye karşı bir pazarlık kozu olarak kullanacağı görülüyor.

Eski Lenovo baş mühendisi Ni Guangnan, Çin Ticaret Bakanlığı'nın NVIDIA ve ARM satın alma anlaşmasını reddedeceğine inanıyor. her şeyi yapabilir. Bunun dışında dediğimiz gibi devam eden bu ticaret savaşında bir pazarlık hamlesi olarak kullanabilirler.

Reuters raporuna göre ARM, 2002 yılında Çin endüstrisine girdi ve şu anda pazarda baskın bir konuma sahip. Ayrıca cirosunun yaklaşık% 20'sini Çinli müşterilerden karşılamaktadır. ARM UK'nin bir yan kuruluşu olan ARM China'nın web sitesine göre, aralarında Huawei'nin de bulunduğu 200 Çinli lisans sahibi Eylül ortası itibarıyla 19 milyardan fazla cihaz sattı.

NVIDIA, son haftalarda çip tasarımcısı ARM için bir rekor kırdı. bir ücret ile eklemişti. Ödeme, çok uluslu şirketlere dayalı birleşme ve devralmaların en kolay kısmıdır. İşin zor kısmı büyük pazarlarda rekabet ve tekeldir. Anlaşma sağlanmış olmasına rağmen, NVIDIA ve ARM tarafının dünyanın birçok ülkesinden yasal onay alması gerekiyor.

Bunlara da Göz Atın

MSI, Ryzen 5000 Uyumlu MEG B550 Unify Anakartlarını Tanıttı

MSI MEG B550 Unify serisi, Ryzen 5000 işlemcileri destekleyen BIOS ile birlikte gelir. MSI, AMD'nin en yeni Zen 3 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir