Koronavirüs varyantı sonrasında 4 ülkeden Türkiye’ye uçuşlar durduruldu

Türkiye, yeni koronavirüs mutasyonları nedeniyle İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika uçuşlarını geçici olarak durdurdu.

İngiltere'de ortaya çıkan koronavirüs varyantı nedeniyle uçuşlar geçici olarak askıya alınsa da Sağlık Bakanı Koca, "İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan ülkemize uçuşların geçici olarak durdurulmasına karar verildi" dedi.

Bakan Koca sosyal medya hesabını yaptı. Açıklamada, "Koronavirüsün mutasyonu ile İngiltere'de bulaşma oranının arttığı bildirildi. Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine İngiltere, Danimarka uçuşlarında geçici askıya alma kararı alındı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonuyla önlemler alan Hollanda ve Güney Afrika. " Yapılacak testte yapılacak açıklamada yolda olan yolcular için havalimanına geldiklerinde yolculara karantina uygulayacaklar.

Sağlık Bakanlığı, Türk Hava Yolları'ndan THY'den dört ülkeye uçuşları durdurma kararıyla ilgili açıklama geldi.

THY Genel Müdürü Bilal Sour Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Sağlık Bakanlığı İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan uçuşları durdurma kararımıza istinaden hiçbir yolcumuzun biletlerini işlemeye acele etmemesini rica ederiz. Bilet işlemlerinde hiçbir yolcumuz mağdur olmayacaktır. Bugün açıklanan koronavirüs mutasyonu ile ilgili haberimize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Breuget Tradition Quantième Rétrograde modelini duyurdu

Tourbillon ve sonsuz takvim gibi pek çok komplikasyonun mucidi ve horoloji dünyasının ilklerinin mucidi Abraham-Louis Breguet'e dayanan dünyaca ünlü saat şirketi Breguet yeni modelini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir