KDE 5.74 yayınlandı: Daha iyi Linux deneyimi

KDE kullanıcılarını memnun etmek için bir güncelleme yayınlandı. Açık kaynaklı bir arayüz olan KDE Plasma’nın geliştiricileri yeni bir sürüm yayınladı. Aydan aya gelen yenilikler ile daha hızlı, daha kararlı ve daha keyifli bir arayüz deneyimi sağlanmaktadır. İşte KDE 5.74 güncellemesindeki yenilikler.
Fidye virüsleri durmaz! İşte 2020 bilançosu
KDE 5.74 güncellemesi neler içeriyor?
Aslında yayınlanan içerik, KDE Plazma arayüzünün Linux dağıtımlarında kullanılmasını sağlayan bir geliştirici kiti olan KDE Framework’dür. Bu geliştirici kiti yenilikler kazandığında bu yenilikler de kullanıcı tarafında görülüyor. Her neyse, güncellemenin içeriği deneyimimizi geliştirecek türden. Şimdi güncellemenin içeriğine bir göz atalım.

KDE Metin Düzenleyicisi ve bu metin düzenleyicide geliştirilen uygulamalar eskisinden yüzde 40 daha hızlı açılacak.

Dolphin File Manager, Bluetooth üzerinden dosya aktarımı sırasında çökebilir, bu sorun önlendi.

Sistem uygulamaları Artık daha az kaynak tüketecek.

Dosya yöneticisine farklı protokoller için destek eklendi.

Yeni kısayollar eklendi, ÜSTKRKT tuşuyla bazı yeni kombinasyonlar mevcut olacak.

Karanlık temanın eksiklikleri giderildi.

Sözler, ses dosyalarının meta bilgilerinde görüntülenecektir. Uygulamaları başlatmak için klavye kombinasyonları oluşturulabilir, bu özellik daha önce de vardı, ancak oldukça sorunluydu. Bu sefer sabit bir şekilde KDE 5.74 güncellemesine dahil edilmiştir.

Bunlar, güncelleme notlarındaki dikkate değer güncellemelerdi. Bu yenilikleri deneyimlemek için işletim sisteminizi güncel tutmanızda fayda var.

Bunlara da Göz Atın

Fatih Sondaj Gemisi’nden beklenen haber geldi

Fatih Sondaj Gemisinin Sakarya Gaz Sahası İlk Derin Deniz Tespit Kuyusu Türkali-1'de yürüttüğü çalışmaların başarıyla tamamlandığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir