IBM’in ücretsiz dijital eğitim platformu Türkçe oldu

IBM'in dijital platformunun ilk yarısında, bu yıl Türkiye'de P-TECH Open'ı kullanmak için eğitim verecek, sistemi Türkçe'ye ekledik.

Platform, gençleri ve eğitimcileri yapay zeka, bulut bilişim ve siber güvenlik gibi teknolojilerle tanıştırmak ve onları tasarım odaklı düşünme ve çeviklik gibi profesyonel beceriler hakkında bilgilendirmek için başlatıldı. Bu teknik ve mesleki becerilerin yanı sıra "yeni yaka meslekleri" olarak adlandırılan doğru becerilere sahip olmak; Ayrıca, belirli bir diplomaya sahip olmaktan daha önemli olduğu iş kollarını da kapsar. 20 farklı ekonomideki işgücü eğilimlerine odaklanan İşin Geleceği Raporu, 2022 yılına kadar tüm işlerin yüzde 42'sinin önemli ölçüde değişeceğini ve analitik veya tasarım odaklı düşünme gibi yeni becerilerin ve karmaşık problem çözme gibi teknik olmayan becerilerin olacağını vurgulamaktadır. gerekli olmak. Dünya Ekonomik Forumu'nun hazırladığı rapora göre; Bu gereksinimi karşılamak için, hem kamu hem de özel sektörden iş ortaklarının bir araya gelmesi ve öğrencileri yeni becerilerle donatmak için birlikte hareket etmesi gerekir. Bu yeni beceriler, eleştirel düşünme, problem çözme, iletişim ve işbirliği gibi 21. yüzyıl ekonomisinde rekabet etmek için gereken akademik, teknik ve profesyonel yeterlilikleri içerir.

İş dünyasının ihtiyaç duyduğu bu beceri ve yetkinlikleri karşılamak isteyen IBM, 2020 yılında Open P-TECH'i lanse etti. Fark yaratan temel özellikler arasında, Türkiye'de ve tüm dünyada platformun eskiden ücretsiz olduğunu ve eğitimin öğrencilerin alması tamamlandığında, dünya çapında tanınan dijital rozet sistemleri sağlamak için yer almaktadır. IBM Hybrid Cloud teknolojisi üzerine inşa edilen Open P-Tech, kolay oturum açma ve üçüncü şahıslar tarafından sağlanan mikro hizmetler aracılığıyla farklı eğitim içeriklerinden yararlanma fırsatı sağlar.

Bunlara da Göz Atın

Google aramalarına lahmacun damga vurdu

Google geçtiğimiz günlerde 2020 için en çok arananları açıkladı. Listeye Lahmacun'un girmesi sürpriz oldu. Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir