Hayvana Şiddet Bitmiyor: Bir Avukatın, Tavuğunu Boğduğu İçin Köpeği Tüfekle Vurduğu İddia Edildi

Olay sabah saatlerinde İznik ilçesinde meydana geldi. Bir avukat olduğu iddia edilen MG, tavuğunu boğduğu gerekçesiyle başıboş bir köpeği öldürdü. Olayın ardından komşusu Mehmet Barış Altopçu duruma tepki gösterdi. Köpeği vuran komşusu MG'nin kendisini de tehdit ettiğini iddia eden Altopçu, polise giderek suç duyurusunda bulundu.

Önce arabadan vurulduğunu sandım, sonra karşı komşum avukat MG'nin elinde tüfekle geldiğini gördüm. Hayvanı neden vurduğunu sordum ve bana tavuğunu boğduğunu söyledi. Bu hayvanın hayatı bir tavuk için mi olacak, bu olacak mı? Dedim. Tüfeği bana doğrultup 'Defol git' dedi. "Beni vuracak mısın, bu dağın tepesi mi?" Dedim. Sonra evine girdi. Derhal karakola gidin; Hem '5199 sayılı kanuna karşı çıktığım', hem sokak hayvanını vurduğumdan hem de 'beni ölümle tehdit ettiğimden' suç duyurusunda bulundum ”

“ Bu tür kişilerin ruhsatlı silah taşıması yanlış. Bugün hayvana ateş eden kişi yarın bir insanı 'tavuğumu araba ile ezdi' diyerek vurabilir. Etrafta çok sayıda ev var, o mermi hayvana vuramaz ve yanlışlıkla bir eve isabet edemez, hatta bir insanı öldüremez. Devletimizin gerekli tüm önlemleri alıp, silahını av ruhsatı ile alacağına inanıyorum. Bilindiği gibi av tüfeklerinin arabada taşınırken bile fişek bulundurması suçtur. Mahallede başıboş bir köpeği vurmak doğru değil. Şikayet üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bunlara da Göz Atın

Selçuk Özdağ’a Saldırıyla İlgili 2 Kişi Gözaltına Alındı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cuma günü Ankara'daki evinden çıkıp aracına binerken kimliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir