Erdoğan: ‘Yargımız 6-8 Ekim Olaylarının Hesabını Soruyor’

Demokrasiyi savunan herkesin görevi, ayrılıkçı örgütün siyasi uzantılarını sıkıştırmak yerine adaletin tezahürüne yardımcı olmaktır.

Bu ülke geçmişte failin hiçbir şey bırakmadığı, darbecilerden eli kanlı katillere kadar kimsenin hesap veremeyeceği dönemlerden geçti. Bugün yaptığımız hatalar yarım asırlık kayıplara neden olabilir ve bugün yaptığımız doğru seçimler ülkemizi çeyrek asırlık bir buçuk asır ileriye taşıyabilir. Bu hareket ne kadar büyürse, demokrasimiz ve ekonomimiz o kadar güçlü olacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Konya İl Teşkilatı'nın düzenlediği yemekte açıklama yaptı.

Yargımızın 15 Temmuz hesabını sorması gibi, ayrılıkçı örgütün uzantıları 6-8 olacak. Ekim olaylarını ve çukur eylemlerini soruyor.

Hukukun üstünlüğü yerine, üstlerin hakimiyet devri sona erdi.

Yıkılanı yaparsınız, yananı onarırsınız, terörizmin verdiği maddi zararı telafi edersiniz ama katillerden ve onların azmettiricilerinden hesap sormazsanız vicdanınızda kanayan yaraları asla iyileştiremezsiniz.

Bizim birimiz ve Türkiye'nin bu kadar fazla üye sayısını Türkiye'nin en büyük siyasi partisinin 10 buçuk milyonunu bu çatı altında "ilk milletler" olarak dışlamayı göze alamayız, herkesin yeri var. AK Parti'nin bu davayı küçük parçalara ayırarak zayıflatma çabalarını kırarak organizasyon yapımızı daha da genişleteceğiz.

Her iki olayın da bu ülkeye ekonomik maliyeti 15 milyar lirayı aşıyor.

6-8 Ekim olaylarında halkımızı sokaklara çağıranlar ile teröristlerin emrine kepçe verenler aynı. DEAŞ saldırısı bahanesiyle başlatılan sokak terörü 39 kişinin hayatına mal olurken, 36 vatandaşımızı çukur terörüne kurban ettik.

Terör örgütü sadece can ve mal demek değil, bölgedeki Kürt kardeşlerimizin inancına da ulaştı, camilerimiz, okullarımız ve hatta yaralıları taşıyan ambulanslar teröristlerin hedefi. olmuş. Diyarbakır'da 1500 yılında inşa edilen Fatih Paşa Camii, terör örgütü üyeleri tarafından yakıldı. Bu yıl salgın şartlara rağmen partimize 600 binden fazla yeni üye almayı başardık ve bunların yarısından fazlası 18-35 üye. Kadın kollarımızın üye sayısı 4 milyona yaklaştı. Gezi olaylarından kaynaklanan saldırı zincirlerinin hiçbiri tesadüfi değil. Hepsinin hedefleri var. Bugün Gezi olaylarından 15 Temmuz'a kadar yaşanan her olayın bir sonrakinin provası olduğunu görüyoruz. Babasının tabutuna sarılarak ağlayan bir çocuğun acısını adaletten başka ne durdurabilir, hayat arkadaşını kaybetmiş bir eşin yüreğinin acısını adaletten daha çok durdurabilir.

Bunlara da Göz Atın

Selçuk Özdağ’a Saldırıyla İlgili 2 Kişi Gözaltına Alındı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cuma günü Ankara'daki evinden çıkıp aracına binerken kimliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir