Değerli eşyalarınız kaybolmayacak: Apple AirTags geliyor

Değerli eşyalarınızı Apple cihazlarınızdan anlık olarak takip edebileceğiniz AirTags aksesuarı son dönemde piyasaya çıkıyor. Hazırlıklar son aşamadadır. Apple Airtags, aslında uzun yıllardır piyasada bulunan takip cihazı Tile'a benziyor. Asıl amacı kaybolmak istemediğiniz veya sık sık unuttuğunuz eşyalarınızı takip etmektir.

Çini ve benzeri izleme cihazları Bluetooth teknolojisinin olanaklarını kullandı, ancak Apple buraya farklı bir teknolojiyi dahil etti. UWB veya ultra geniş bant olarak adlandırılan bu teknoloji, daha büyük bir radyo dalgası kullanarak kısa mesafelerde daha fazla veri aktarabilir. Bu sayede konum çok daha doğru belirlenebilir. Apple, U1 adlı çipinde bu teknolojiyi kullanıyor ve U1 çipi iPhone 11 ve iPhone 12 serisinde bulunuyor. Başka bir deyişle, Apple aslında geçen yıldan beri AirTags projesi üzerinde çalışıyor. AirTags cihazını iCloud hesabınıza tanımladıktan sonra, kendinizden ayırmak istemediğiniz eşyalarınıza iliştiriyorsunuz. Cihazımı Bul ekranında takip edebileceğiniz aparat siz uzaklaştığınızda uyarı veriyor. Güvenli bir alan belirleyerek bu alandan çıktığınızda da uyarı alabilirsiniz. Apple Airtags aksesuarının iPhone 12 etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu ancak bu gerçekleşmedi. Kaynaklar, aksesuar için Kasım ayındaki ARM tabanlı Macbook etkinliğinde bir tanıtım yapmayı dört gözle bekliyorlar.

Alınan bilgilere göre 6 Kasım'da Apple Airtag'ler için performans testleri tamamlanacak. Genel olarak performans testleri tamamlandıktan sonra ürün 1 ay içerisinde piyasaya sürülüyor. Bu açıdan AirTags aksesuarı en geç Kasım ayı sonunda raflarda olabilmektedir. Bu durumda promosyonun aynı ay içinde gerçekleşmesi muhtemel görünüyor.

Bunlara da Göz Atın

MSI yüksek hızlı SSD’lerini duyurdu

Tayvan merkezli bir elektronik şirketi olan MSI, yüksek hızlı SSD'lerini CES 2021'de duyurdu. Şirketin, PC donanımından oyun dizüstü bilgisayarlarına kadar bir üretim yelpazesi var ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir