Breuget Tradition Quantième Rétrograde modelini duyurdu

Tourbillon ve sonsuz takvim gibi birçok komplikasyonun mucidi ve saat dünyasının ilki olan Abraham-Louis Breguet'e dayanan dünyaca ünlü saat üreticisi Breguet; Yeni Tradition Quantième Rétrograde koleksiyonunu duyurdu.

Saat 12 pozisyonunda takip edilebilen yeni modelde el yapımı guilloché kadran tercih edilirken, ön kısımda ikonik mekanizma ve firmanın imzası haline gelen mekanizmanın tekerlek hizalaması yer alıyor. İkonik mekanizma çok güzel bir görünüm sağlasa da saat 8'de merkezi bir tekerlek, saat 4'te bir denge ve tam ortasında yaylı bir namlu bulunuyor. Beyaz ve pembe altın seçenekleri ile satışa sunulan ve 40 mm kasa çapına sahip yeni model, 50 saatlik güç rezervine sahip otomatik kalibre 505Q tercih etti. Ayrıca yeni model klasik görünümünün yanı sıra birçok yeniliği de bünyesinde barındırıyor çünkü eşapman mekanizmasındaki yeniliklerin yanı sıra sarkaç tamamen silikon malzemeden üretiliyor. Klasik bir görüntü sağladığını ekleyelim. Şahsen bu model iskelet saatleri sevmeme rağmen sevdiğim ender modellerden biriydi.

Bunlara da Göz Atın

Mitokondrial DNA transkripsiyonunu hedef alan deneysel kanser ilacı geliştirildi

Araştırmacılar, mitokondriyal DNA regülasyonunda yer alan protein dizisini hedef aldı. Yeni ilaç fare deneylerinde olumlu sonuçlar verse de sonuçlar Nature dergisinde yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir