Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı

2020'nin üçüncü çeyreği itibarıyla Apple'ın dünya çapındaki Mac satışlarıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Satış miktarlarından da anlaşılacağı üzere Apple, önceki dönemlere göre daha iyi bir satış tutarıyla karşılaşmış görünüyor. Küresel olarak artan bilgisayar satışlarının Apple üzerinde olumlu bir etkisi olduğu görülüyor.
Intel destekli Mac modellerinin geleceği ne olacak?
Mac satışları 2020'nin üçüncü çeyreğinde arttı
Yeni bilgilere göre Apple, 2020'nin üçüncü çeyreği itibarıyla 5.5 milyon Mac modeli satışa sundu. Şu anda hangi Mac modelinin ne kadar sevkiyat yüzdesine sahip olduğuna dair bir bilgi yok.

Önceki yıla göre 5,1 milyon sevkiyat yapıldığı biliniyordu. Nitekim Apple yaklaşık yarım milyon daha fazla bilgisayar modeli sattı. Artan sevkiyatla birlikte pazardaki efektif yüzdesi de artmıştır. Ancak yine de yüzde 8 seviyesinin gerisinde olduğunu söylemek mümkün. Listede yer alan bu Mac satışlarıyla Apple'ın 2020'nin üçüncü çeyreğinde dördüncü isim olduğu ortaya çıktı. Lenovo ilk sırada. Bundan sonra Apple, HP ve Dell isimlerinden sonra listede yer alıyor. Karşılaştırma için, Lenovo'nun aynı dönemde 18 milyondan fazla bilgisayar, HP markalı 15 milyondan fazla bilgisayar ve Dell'in 10 milyondan fazla bilgisayar sattığını söylemek mümkündür.

Bunlara da Göz Atın

S21 Ultra ile gelen S Pen desteği ve yeni kalem

Ambalajsız 2021 olayını düzenledi. Yeni akıllı telefon, kulaklık ve takip cihazını burada tanıtan Samsung, yeni S Pen Pro modelini de duyurdu. Yeni kalem hakkında bildiklerimiz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir