Apple M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro tanıtıldı!

Apple, geçtiğimiz üç aydaki üçüncü etkinliğinde Apple M1 işlemcili ilk 13 inç MacBook Pro cihazını tanıttı. Dünyanın en hızlı 5 nm işlem işlemcisine sahip olduğu söylenen yeni 13 inç MacBook Pro modeline daha yakından bakalım.
Apple M1 tanıtıldı! Mac'lerin yeni işlemcisi!
Apple M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro özellikleri
13 inç MacBook Pro, 8 çekirdekli CPU, 2,8 kata kadar daha hızlı performans, kullanıcıları gülümsetmeyi başarıyor ve grafikler 5 kat daha hızlı GPU sağlıyor.

Apple, 5 nm M1 yongasının Thunderbolt ve USB 4 desteğini desteklediğini ve saniyede 11 trilyon işlemi işleyebilen 16 çekirdekli Neural Engine ile dünyanın en hızlı entegre grafik kartına sahip olduğunu belirtti. Bize onu kullanmayacağını gösteriyor. Haziran ayında Apple, Mac'lerde kendi tescilli 'Apple Silicon' işlemcilerini kullanmaya başlama planlarını duyurdu ve şirket watt başına tam performans sözü verdi.
Apple M1 işlemcili Mac Mini tanıtıldı!

M1 işlemcisinin potansiyelinden tam anlamıyla yararlanmak için geliştirilen MacOS Big Sur, kazanımları ve daha pek çok avantajı ile Mac'te devrim yaratan müthiş bir performans sağlıyor. Uygulamalarda güçlü güncellemeler. Gizlilik özellikleri ve sınıfının en iyi güvenlik seviyesi ile dikkat çekiyor. Bu ürünün şu ana kadar bir Mac'te en uzun pil ömrüne sahip olduğu belirtiliyor; 20 saat. Kutudan 58,2 watt-saatlik yerleşik lityum polimer pil ve 61 W USB-C Güç Adaptörü ile çıkacaktır. Cihaz, 2 TB'a kadar SSD depolama kapasitesi, retina ekran, üçlü mikrofon dizisi 8 GB birleşik RAM belleği ile donatılmıştır. 720p FaceTime HD kamera kullanıcıları bekliyor. Boyut ve ağırlık kısmına gelince; yükseklik:1.56 cm genişlik:30.41 cm derinlik:21.24 cm ağırlık:1.4 kg. Kutudaki ürünler; 13 inç MacBook Pro 61 W USB-C Güç Adaptörü USB-C Şarj Kablosu (2 m).
Apple M1 işlemcili ilk MacBook Air tanıtıldı!
Apple M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro fiyatı
M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro fiyat etiketinde gelecek biz Kullanıcılara 1299 dolar ile sunulacak. Ürün Türkiye ise başlangıç fiyatı 14299,00 TL olarak belirlendi.

Bunlara da Göz Atın

MSI yüksek hızlı SSD’lerini duyurdu

Tayvan merkezli bir elektronik şirketi olan MSI, yüksek hızlı SSD'lerini CES 2021'de duyurdu. Şirketin, PC donanımından oyun dizüstü bilgisayarlarına kadar bir üretim yelpazesi var ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir