Apple, Fransa’da iPhone 12 Kutu İçeriğine Zorunlu Olarak EarPods Ekledi

İPhone 12 ailesinin kutu içeriğine EarPods eklemeyeceğini açıklayan Apple, Fransa'daki bir yasa nedeniyle ülke genelinde telefonlarının kutu içeriğine kulaklık ekleyecek. Diğer ülkelerde kulaklıklar mevcut olmayacaktır.

Apple'ın yeni akıllı telefon serisi iPhone 12'nin kutusunun içeriğinin son derece basitleştirildiğini biliyoruz. Kutu içeriğine EarPod'ları ve güç adaptörünü dahil etmeyen Apple, Fransa'da yasa gereği EarPod'ları kutu içeriğine eklemek zorunda kalacak. MacRumors'tan yapılan açıklamaya göre EarPods, Fransa'da satılacak iPhone 12 cihazlara dahil edilecek. Fransız yasalarında "eller serbest kitleri" ve 14 yaşın altındaki çocukların daha sonra elektromanyetik radyasyona maruz kalması için "kulaklıkla kullanım" gerekliliği, Apple'ın kutuya bir kulaklık eklemesini gerektirir.

Bu kanunun bilimi, akıllı telefonlardan gelen uzun süreli radyasyonun sağlık etkilerinin özellikle çocuklarda çözüldüğü inancı olarak gösterilmektedir. Bu nedenle, Fransa'da akıllı telefonlar gibi elektronik cihazlar için kullanım kılavuzlarında herhangi bir reklamla birlikte bir eller serbest kitinin kullanılması tavsiye edilir. Aksi takdirde 75.000 Euro para cezası ödemek zorunda kalacaklar.

Bu kural kapsamında radyo ekipmanı içeren herhangi bir nesne; Kablolu, sağlam ve güvenilir bir kulaklık olmadan ücretsiz veya ücret karşılığında dağıtılamaz. Akıllı telefonlar gibi ürünlerin kutusuna kablolu bir kulaklık kullanımını açıkça gösteren bir kullanım kılavuzu dahil edilmelidir.

Fransa da 5G'ye karşı

Radyasyonun etkilerinden çok korkan Fransa'nın çeşitli şehirlerinde 5G'ye karşı protestolar yaşandı. Bu protestoların dışında, bazı yetkililer 5G'nin konuşlandırılmasının sağlık kaygıları nedeniyle ertelenmesi gerektiğini savunuyor.

Bunlara da Göz Atın

LG Tone Free özel şarj kutusuyla piyasada

Kablosuz kulaklıklara olan talep gün geçtikçe arttıkça farklı alternatifler geliyor. Fark, LG Tone Free adlı şarj kutusunda, ancak tam adıyla LG Tone Free TWS Earbuds'da yatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir