App Clips ile denenebilen oyunlara bir yenisi eklendi

Apple'ın iOS 14 ile WWDC20'de tanıttığı App Clips, bir uygulamayı doğrudan veya varsa demo olarak kullanma imkanını duyurdu. App Clips ile indirilmeden denenebilecek ilk oyun da ortaya çıktı.
IOS 14:AirPods otomatik geçişi nasıl kapatılır?
Uygulamaları indirmeden App Clips ile deneyin!
App Clips, App Store uygulamasını indirmek yerine Safari'de çalıştırılabilen tam bir uygulamadır ve kullanıcıyı denedikten sonra indirme imkanı sunan bir yenilik olarak öne çıkmaktadır. Apple tarafından sağlanan ilk örnekler arasında sipariş uygulamaları, scooter kiralama uygulamaları veya bir cihazı ilk kez ayarlamak için uygulamalar yer alıyordu.

Oyun geliştiricisi Firi Games, Phoenix 2 uzay oyunları için bir Uygulama Klibi yayınladı. Uygulama Klibi, Phoenix 2 web sitesini ‌OS 14‌ yüklü bir cihazda ziyaret ederek ve görünen başlıktaki "Oynat" düğmesine dokunarak herhangi bir uygulama indirmeden oynatılabilir. ekranın üst kısmında.

Oyunun demo versiyonunu App Clips ile denedikten sonra tam versiyon otomatik olarak oyuna eklenecektir. yönlendiriliyorsunuz. Ön araştırmalara göre Android'de de kullanılan bu özelliğin, Uygulama Klibi özellikleriyle Apple uygulamaları ve oyunlarında yaygınlaşması bekleniyor.

Bunlara da Göz Atın

Qualcomm Nuvia’yı satın aldı

Akıllı telefonlar sayesinde adını çok duyduğumuz mobil işlemci Qualcomm, kullanıcılarına iyi bir hizmet verebilmek için CPU master Nuvia'yı 1,4 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir