Aile Bakanı: Muzır İçerikle Mücadele Programı Başlatacağız

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, basın mensupları ile bir araya gelerek yeni çalışmaları hakkında bilgi vererek, yeni başlatılan Sefil İçerikle Mücadele kapsamında ailelerin zararlı içerik için kendilerine doğrudan ulaşabileceklerini belirtti ( MIM) Programı.

Bakanlık binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşların zararlı içeriklerle ilgili şikayetlerini iletebilecekleri bir Yaramaz İçerikle Mücadele (MIM) Programı başlatılacağını duyurdu. çocuklar. Küçükleri Sefil Yayınlardan Koruma Kurulu'ndaki çalışmaların vatandaşların şikayetleri ve bireysel başvuruları da dikkate alınarak genişletileceğini belirten Bakan Selçuk, sözlerine şöyle devam etti:

“Bakanlık olarak Patlayan İçerikle Mücadele (MİM) Programını başlatıyoruz. Bu kapsamda Küçükleri Kötü Yayınlardan Koruma Komitesini bir internet sitesi ve WhatsApp Bildirim Hattı ile başvuruların yapılabileceği daha resmi bir yapı haline getireceğiz. Şu anda doğrudan kurula başvuru yapmak mümkün değildir. Yeni yapıda vatandaşlarımız çocuklar için zararlı içeriklerle ilgili şikayetlerini doğrudan kurula iletebilecek. Bu konularda kendilerine doğrudan ulaşabileceklerini ve gerekli müdahaleyi yapabileceklerini ifade etti.

Şu anda programın ne zaman hizmete gireceği veya söz konusu program kapsamında ne tür şikayetler alınacağı gibi detaylar paylaşılmamakla birlikte yakın gelecekte daha fazla bilginin paylaşılması beklenmektedir.

Bunlara da Göz Atın

Gerçekleştiğine İnanmakta Zorlanacağınız, Çemberlerin Oluşturduğu Optik İllüzyon

Sosyal medyada dolaşırken sıklıkla karşılaştığımız optik illüzyonlara yeni bir optik illüzyon eklendi. Bu örnekte, sabit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir