ABD, TikTok ve WeChat’i yasaklıyor! İşte tarih

ABD Başkanı Trump'ın başlattığı Çin savaşından büyük bir darbe alan Huawei'nin ardından TikTok bu kez yasak yolda. ABD şirketlerinin TikTok'u satın alma çabaları boşa çıktıktan sonra, yasaklama hamlesi için kolları sıvadı.
Trump'ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek
ABD, TikTok yasağı için hazırlıklara başladı! Google Play Store ve App Store'dan 20 Eylül itibarıyla kaldırmayı planlıyor. Ayrıca WeChat'in ABD'de çalışması engellenecek.

ABD Ticaret Bakanlığı, bu hamlenin ülke güvenliğini tehdit ettiği için yapıldığını açıkladı. Bakanlık açıklamasına şunları ekledi:WeChat ve TikTok'un oluşturduğu tehditler aynı değilse de benzer. Her biri, ağ etkinliği, konum verileri, tarama ve arama geçmişleri dahil olmak üzere kullanıcılardan pek çok veri toplar. Her uygulama, Çin Hükümeti'nin sivil-asker kuruluşunun bir parçasıdır ve Çin istihbarat servisleriyle zorunlu bir işbirliği içindedir. Bu kombinasyon, ulusal güvenliğimiz için kabul edilemez riskler oluşturur. Görünüşe göre ABD topraklarında WeChat ve Tiktok'u zor zamanlar bekliyor.

Bunlara da Göz Atın

S21 Ultra ile gelen S Pen desteği ve yeni kalem

Ambalajsız 2021 olayını düzenledi. Yeni akıllı telefon, kulaklık ve takip cihazını burada tanıtan Samsung, yeni S Pen Pro modelini de duyurdu. Yeni kalem hakkında bildiklerimiz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir