1998’de PS1 için duyurulan oyun, tam 23 yıl sonra yayınlandı

Oyun dünyası ortaya çıkmaya başladığından beri pek çok oyun gördük. Tabii sadece gördüğümüz oyunlar değil, oyunların çoğu ya duyurularını gördükten sonra iptal edildi ya da bilgimiz dışında rafa kaldırıldı. Son zamanlarda bu tür bir oyun ortaya çıktı.

1998 yılında, küçük bir Japon geliştirici ekibi, yaklaşık 8 aydır üzerinde çalıştığı oyun olan Magic Castle'ı, aralarında Sony'nin de bulunduğu birkaç yayın şirketine gönderdi. Maalesef oyunun geliştirme süreci devam etmedi ve oyun 1998 yılında duyurusu ile kaldı. Oyunun açıklanıp rafa kaldırılmasından yaklaşık 20 yıl sonra eski takım üyelerinden PIROWO oyunun kaynak kodunu bulup tamamladı. oyun. Kısacası Magic Castle, duyurulmasından yaklaşık 23 yıl sonra ilk kez sahneye çıktı. Aşağıda 1998'de yayınlanan oyunun oynanış videosunu bulabilirsiniz. Ayrıca oyunu ücretsiz olarak indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Activision Blizzard, Netflix’e dava açıyor

Call of Duty ve Diablo serileriyle tanınan popüler oyun şirketi Activision Blizzard, dünyanın en popüler video yayın hizmeti Netflix'e dava açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir